cestovná kancelária JEKA

Lyžiarske pobyty Schladming - Dachstein

SCHLADMING - DACHSTEIN "TOP 5" RAKÚSKA : Ski Amadé

Schladming - DachsteinJe to jedna z najpopulárnejších a najväčších lyžiarskych oblastí, ktorá ponúka 81 lanových dráh a 175 kilometrov zjazdoviek. Z takéhoto množstva tratí si vyberú všetci, od začiatočníkov po náročných športovcov. Atraktivitu miesta doplňuje tzv. "štvorhojdačka", ktorá prepája štyri lyžiarske strediská cez štyri vrcholy a ponúka tak lyžovanie a snowbording skutočne bez hraníc.
Aspoň jeden deň môžete vyskúšať ľadovec na 3-tisícovom Dachsteine, je to zážitok. Pre bežkárov je tu 16 značených okružných trás rôznej obtiažnosti. Skipas platí i pre vjazd, lanovku i vleky na vrchole. Skipas "Ski Amade", s bezdotykovým čipom, platí nie len v oblasti Schladming-Dachstein Tauern, ale i v susedných svetoznámych strediskách Salzburger Sportwelt, Großarltal, Hochkönigs Winterreich a v kúpeľnom stredisku Gastein. Tým je ponuka rozšírená na neuveriteľných 270 moderných lanoviek a 860 km zjazdoviek všetkých typov.
Ubytovacie domy Jeky sa nachádzajú v obciach Ruperting a Aich, blízko stanice kabínkovej lanovky pri ski štadióne Haus/Ennstal, ktorý je jedným zo štyroch nástupných miest na "lyžiarsku štvorhojdačku".